Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozrite si aktuálne výsledky žiakov základných a stredných škôl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Áno, áno. Deti, čítajte.

SPŠE PO ako tato.
Učiť sa k tomu matiku a jazyky. Čo tato trochu zanedbal.
A potom nohy na plecia a zmiznúť preč.
Napríklad na RWTH. Ako tato.

A už sa nevracať. Čo keď bol tato mladý, ešte nevedel ...
 
Hodnoť

Nefunguje vam rebricek na webe

nenacitava databazu, opravte si to.
 

 

Opravené, ďakujeme.
 

Vdaka za clanok

Je prijemne pozriet ako sa skoly postupne vyvijaju. Ovsem, pozrel som si aj cele rebricky na vasej stranke a celkom ma prekvapila moja stredna (Gym. J. A. Raymana, PO). Mimoriadne vysledky u vas maju iba za 2.4 bodu, pricom percentil je na urovni 83 a prijem nad priemerom pre gymnazia. Obzvlast ma to prekvapuje, lebo vela studentov reprezentovalo skolu na roznych olympiadach atd.

Mohli by ste mi prosim vysvetlit, podla coho su tie body udelene? (Ak je to niekde na stranke tak sa ospravedlnujem za zbyocny prispevok, nemal som cas to podrobne studovat :) ).
 

 

Dobrý deň,

uvedené hodnotenie v hornej časti profilu školy (2,4 bodu) sa v zmysle metodiky počíta na základe údajov za 4 školské roky. V prípade mimoriadnych výsledkov (MV) sú najnovšími dostupnými údajmi údaje za šk. roky 2014/15 až 2017/18.

Naopak, v spodnej časti profilu si návštevník portálu volí zobrazenie údajov za jeden konkrétny šk. rok. Štandardne je nastavený najnovší šk. rok (2017/18) a percentil 84 sa týka daného údaju.

Vysvetlenie teda je, že Vaša škola mala obzvlášť dobré mimoriadne výsledky práve v šk. roku 2017/18 - preto ten vysoký percentil. V predchádzajúcich rokoch však mali MV oveľa nižšie, dva roky dozadu dokonca dosť podpriemerné. Hodnotenie 2,4 odráža úroveň MV na celom sledovanom časovom horizonte. V prípade ďalších otázok môžem vysvetliť aj celý postup výpočtu, všetko však možno nájsť aj na portáli v sekcii metodika.
 
Hodnoť

Tunega, také tabuľky sa

zverejňovali za hlbokého socíku v rámci MORÁLNEJ MOTIVÁCIE UČITEĽSKÝCH TÍMOV po celej vtedajšej Československej socialistickej republike. Účelovo slúžili na reálne zvyšovanie výkonov učiteľkých tímov ZŠ a SŠ, aby zadarmo pod enormným tlakom vedení škôl zo stredu a konca tabuliek, a len a len zadoarmo ako teraz (Neviem o tom, žeby INEKO dalo niekoľko miliónov-ečiek ročne aspoň prvým trom ZŠ, prvým trom SOŠ a prvým trom gymnáziám !!!!) Preto nemáte absolútne žiadne právo, tobôž nie morálne, cez takéto blogy vyvíjať psychický nátlak na tímy slabulinko zaplatených učiteľov regioškolstva s univerzitným vzdelaním podobne ako lekári a učitelia VŠ. Ak by sme boli PRED rokom 2002, kedy tieto tri kategórie slovenských zamestnacov podľa profesiogramov Národného ústavu práce mali, Tunego, ROVCNAKÚ PLATOVKU, pretože mali, majú i budú mať aj v budúcnosti , a teraz dobre fixuj PROFESIE - S PRIBLIŽNE ROVNAKÝM DENNÝM PRACOVNÝM VÝKONOM, intenzitou práce a pracovnou záťažou a vyžadujú pre výkon rovnako UNIVERZITNÉ VŠ VZDELANIE , potom by ste ako INEKO mohli verejne uverejniť takéto informácie i tabuľky. Takže, nepoburujte učiteľské tímy ZŠ A SŠ na Slovensku. Lekár má dnes 3-krát vyšší plat ako učiteľka regioškolstva. Pedagóg VŠ pomaly dvakrát. Pred 16 rokmi som ako učiteľ ZŠ zarábal od roku 1990 do roku 2002 toľko - čo ľubovoľný primár hociktorej štátnej nemocnice. Alebo vedúci katedry hociktorej štátnej vysokej školy na Slovensku. Bola odvôvodnene - NÚP podlloženými faktami a profesiogramami pre uvedená tri profesie právom ROVNAKÁ PLATOVKA - pozri Tunego, platné zákony o štátnej službe pre lekárov, VŚ pedasgógov i regioškoilstvo- učiteľov ZŠ a SŠ do roku 2002 !!!! Takže za málo peňazí - 64% z platov ostatných univerzitne vzdelaných Slovákov na Slovensku majú platy naše učiteľky ZŠ a SŠ(!), málo muziky - edukácie !!! Aj vďaka "odborníkom a analytikom z INEKO.
Už mi nemaž príspevky, priateľu - autor - RNDr.PaedDr.ThMgr.PhilBc. Ivan Olejár alias Bĺbavý.
PS: Bĺbavý odvtedy, čo poslanec Beblavý spolu s Ľ. Kaníkom presadili v NR SR zrušenie spravodlivého výsluhového automatu, ktorý si užívajú bezproblémovo DODNES štátni zamestnanci, vrátane školských úradníkov na čele s ministerkou - 1%/za každý rok úradníckej praxe. To im zaručuje podstatne vyššie - nielen mesačné mzdy ale aj starobné dôchodky ako učiteľkám. Pedagógom regioškolstva Beblavý presadil vysoko DISkRIMINAČNÚ VERZIU poľského výsluhového automatu, ktorý ich od roku 2002, teda Už 16 ROKOV ZDIERA na príplatkoch za výšku pedagogickej praxe a zabezpečuje dosť podstatne nižšie dôchodky učiteľom regioškolstva SR - oproti úradníckej elite národa. Tieto negatívne javy analyzuj a zabezpečte elementárnu spravodlivosť ako bola do roku 2002 v mzdovom systéme!!! Spravodlivosť reálnu, nie blá, blá, blá - s úmyslom vyhrať prezidentské voľby, Tunego. Pochopili ste to aj priatelia a analytici z INEKO ????????? Znazaním príspevku pravdu neumlčíš. Ale ak ho necháš a blog už čítali stovky, možno rez znovu zavládne S P R A V O D L I V O S Ť ! Chápete, spoluobčania a čitatelia hlavného príspevku INEKO?
 

 

Toto co je za bezduchy a prazdny, ale pritom nenavistny zvast?
Tento clovek ze posobil na poste ucitela? To vazne?
 
Hodnoť

zase ten Svätý Jur ?

To je naozaj zaujímavé, ako je skvele hodnotená Zákl.škola v Svätom Jure - na 3.mieste na Sk.
My robíme okresné súťaže v šachu, čo je činnosť podobná logike a matematike spolu a hádajte, koľko žiakov nám poslala za viac ako 10 rokov Zákl.škola vo Svätom Jure ? Nemusíte dvakrát. Čistú nulu. Logika sa asi vo Svätom Jure nosí. A to v meste majú aj družstvo v 3.lige.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 1 417
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 702
 3. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 489
 4. Branislav Gröhling: Takto tečú peniaze do našich škôl 228
 5. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 173
 6. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 150
 7. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 140
 8. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 118
 9. Marian Baran: Domáca šunka 116
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 116

Rebríčky článkov


 1. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 2. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 3. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 4. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 5. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 6. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 7. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 8. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 9. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 10. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!


Už ste čítali?