Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O nemociach PPP nemocnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Aké sú SKUTOČNÉ príčiny rastu korupcie?

Vždy platí, že jediné efektívne riešenie akéhokoľvek problému je odstránenie jeho skutočnej PRÍČINY.
PRÍČINOU korupcie a rozkrádania verejných zdrojov (napríklad cez PPP-projekty) NIE JE to, že by ľudia v súčasnosti boli bezcharakternejší či manipulovateľnejší než boli ľudia v minulosti.
PRÍČINOU súčasnej obrovskej korupcie a rozkrádania verejných zdrojov je to, že KRADNUTIE sa v súčasnosti vníma ako NORMÁLNE (!) a možno ho robiť bez akéhokoľvek rizika.
Je tomu tak prinajmenšom v prípade kradnutia pomocou pridávania nových nekrytých peňazí do obehu zo strany štátu alebo bánk.
Efektívne zabrániť súčasnej obrovskej korupcii a rozkrádaniu verejných zdrojov preto možno LEN zastavením tlačenia nových nekrytých peňazí.
Očakávať, že nejaké iné riešenie (ktoré nevyrieši samotnú PRÍČINU problému) efektívne vyrieši problém, je naivné až hlúpe.
Uvážte toto: Ak si peniaze natlačí bežný človek a za tieto nekryté papieriky kúpi nejaký tovar, tak je to trestný čin falšovania peňazí.
Ak to isté urobí štát alebo aj banka (vytvorí si peniaze "z ničoho" a potom si za ne kúpi napríklad nemocnicu cez predražený PPP-projekt), tak je to "normálne".
Ľudia sa nechali oblbnúť až do tej miery, že to dokonca považujú za potrebné a prospešné.
Pritom ak by bolo pridávanie nových nekrytých peňazí do obehu pre spoločnosť naozaj prospešné, tak štát by podporoval aj drobných falšovateľov peňazí v ich činnosti.
Štát to však nerobí - pretože pridávanie nových nekrytých peňazí do obehu je prospešné len pre toho, kto si za tieto nekryté peniaze od ostatných niečo "kúpi".
Predstavitelia štátu môžu pomocou predražených štátnych zákaziek zaplatných novovytvorenými nekrytými peňiazmi ukradnúť ostatným ľuďom neobmedzené množstvo hodnôt a títo okradnutí ľudia si to ani len nevšimnú alebo sa toho dokonca dožadujú. Takéto ich kradnutie je teda pre nich bez akéhokoľvek rizika.
Navyše - PRIRODZENÝM dôsledkom toho, že štát má možnosť vytvárať nové nekryté peniaze "z ničoho", je to, že štát a jeho predstavitelia sa stali relatívne nezávislými od svojich obyvateľov a od REALITY (prevažnú časť nákladov na svoju činnosť získava štát okradnutím všetkých držiteľov peňazí pomocou vytvorenia nových peňazí "z ničoho" - teda nezávisle od svojich obyvateľov a od toho, či procesy v danom štáte dobre fungujú alebo nie). Preto predstavitelia štátu nemajú žiadnu motiváciu efektívne riešiť skutočné problémy.
A najhoršie je, že štát, ktorý má možnosť vytvoriť neobmedzené množstvo peňazí, nevyhnutne má dosť peňazí na to, aby "riešil" každý "problém" - a teda NEVYHNUTNE sa postupne bude snažiť zasahovať do čoraz rozsiahlejších oblastí života ľudí.
Nech sa preto na negatívne dôsledky inflácie (napríklad na korupciu, rozkrádanie verejných zdrojov, rozbujnelú byrokraciu, znečisťovanie životného prostredia, globálne otepľovanie, utečeneckú krízu atď.) nesťažuje nikto z tých, ktorí obhajujú infláciu a veci, ktoré sú pomocou nej financované.

Bližšie pozri napríklad:
http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 


Najčítanejšie


Rebríčky článkov


  1. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.
  2. Ján Škerko: Hra s vnúčatkami predškolského veku – improvizácia je základ
  3. Peter Biščo: Chúdence zo Smeru a Hlasu sú neinformované a zábudlivé.
  4. Stanislav Martinčko: Seriál Chobotnica na slovenský spôsob!
  5. Gabo Németh: Človek - Klaun
  6. Martin Krištoff: Zlacnenie plynu v roku 2021 je len dočasné, v ďalších rokoch jeho cena porastie
  7. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
  8. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
  9. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
  10. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe


Už ste čítali?